Nawigacja

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Jeder
21 lipca 2018
I tak jest lepiej niż było, mógłby mi ktoś powiedzieć czy takie zapowiedzi też są w innych autobusach, czy tylko w nowych solarkach? Nie było mnie w Świdnicy z dwa tygodnie, a teraz też jakoś czasu ni

Szeryf
11 lipca 2018
Nie tylko moja. Kilka osób o to zabiegało. Jest już o wiele lepiej, chociaż parę drobnych spraw trzeba jeszcze poprawić Wink

Jeder
05 lipca 2018
Szeryfie, czy to twoja "sprawka", że zapowiedzi w nowych Solarisach się poprawnie odtwarzają?

Jeder
21 czerwca 2018
https://www.facebo
ok.com/MPKSwidnica
/posts/15544808746
63402 kolejne zdjęcia naszych Solarisów z fabryki

Szeryf
27 maja 2018
Nic z tego. Solaris ma takie plecy, że najwcześniej dojadą do nas w drugiej połowie czerwca.

S-673 na unikalnej fotografii !

S-673 na unikalnej fotografii !Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia bardzo wartościowe zdjęcie pojazdu marki Autosan H9-35, o numerze taborowym #S-673. Świdnica łącznie posiadała 62 egzemplarze tej serii, z czego w naszej galerii można zobaczyć zdjęcia jedynie dwóch z nich (S-673 i S-679). Wszystkie kursowały w latach 70-tych i 80-tych. Bardzo dziękuję serwisowi Świdnica - Moje miasto za możliwość publikacji tego klasyka. Przy okazji wszystkie metryczki świdnickich Autosanów H9-35 zostały uzupełnione. Można w nich zobaczyć m.in. jakie były ich losy, oraz gdzie zostały dalej sprzedane. Tak więc zapraszam do lektury.

Wakacyjny rozkład jazdy i nowa linia miejska nr 9 !

Wakacyjny rozkład jazdy i nowa linia miejska nr 9 !W związku z zakończeniem roku szkolnego, począwszy od 30 czerwca (poniedziałek), obowiązywać będzie letni rozkład jazdy autobusów świdnickiego MPK. Od poniedziałku będzie również funkcjonować nowa linia miejska nr 9. Autobusy będą kursować na trasie: pl. Św. Małgorzaty > Muzealna > pl. Grunwaldzki > pl. Drzymały (z powrotem Westerplatte/Śląska, pl. Wolności-Równa)> Westerplatte/Bystrzycka> Towarowa.

Archiwalne zdjęcia od portalu Świdnica Moje Miasto !

Archiwalne zdjęcia od portalu Świdnica Moje Miasto !Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia kolejne dwa archiwalne zdjęcia, przedstawiające początki komunikacji miejskiej w Świdnicy. Fotografie zostały wykonane w okolicach 1960 roku, gdzie jedynymi pojazdami miejskimi były wówczas autobusy marki San H01. Autorem zdjęć jest Pan Władysław Orłowski, a fotografie pochodzą z archiwum rodzinnego Pani Agnieszki Orłowskiej-Raj. Bardzo dziękuję serwisowi Świdnica - Moje miasto za możliwość publikacji tych wartościowych dla nas fotografii.

Wielka wyprzedaż w MPK Świdnica - kolejna aktualizacja

Wielka wyprzedaż w MPK Świdnica - kolejna aktualizacjaMPK Świdnica oferuje aż 5 autobusów do sprzedaży. Oprócz wiekowych już pojazdów marki MAN w odstawkę poszły również dwa unikatowe w skali kraju, autobusy NEOPLAN K4010td, co jest wielkim zaskoczeniem. Poniżej specyfikacja pojazdów do kupienia :

Wszystkie Solarisy już gotowe !

Wszystkie Solarisy już gotowe !Dzisiaj na świdnickim Rynku odbyła się uroczysta prezentacja kolejnych autobusów marki Solaris. Tym razem przedstawiono dwa znane już mieszkańcom modele Urbino 12, oraz dwa krótsze pojazdy z rodziny Urbino 8,9LE. Tym samym na ulicach naszego miasta można już śmiało podróżować wszystkimi ośmioma autobusami, zakupionymi dzięki wsparciu z RPO.

III kampania reklamy PWSZ

III kampania reklamy PWSZOd połowy tego tygodnia można spotkać na ulicach naszego miasta autobus marki Irisbus Crossway #40, w nowej szacie reklamy wałbrzyskiego PWSZ-tu. Jest to już trzecia odsłona tej uczelni. Szczerze powiedziawszy, to liczyłem na coś innego, a tak to w dalszym ciągu miano najbrzydziej oklejonego Irisbusa w Świdnicy przypada na pojazd #40.

Świdnickie przegubowce

Świdnickie przegubowceDzisiaj zaprezentuję małą seryjkę poświęconą naszym świdnickim autobusom przegubowym....

Kolejne Solarisy już na zajezdni !

Kolejne Solarisy już na zajezdni !W poniedziałek 19.05.2014 roku, do przewoźnika MPK Świdnica dotarły kolejne 4 autobusy marki Solaris, zakupione dzięki dofinansowaniu z RPO. Tym razem na zajezdnie wjechały 2 szt. pojazdów Solaris Urbino 12, oraz 2 szt. autobusów Solaris Urbino 8,9 LE. Obecnie pojazdy są przystosowywane do wyjazdu na miasto, a sama ich prezentacja odbędzie się 30. maja 2014, na świdnickim rynku.

Prototypowy Jelcz w płomieniach !

Prototypowy Jelcz w płomieniach !Dzisiaj około godziny 15.45 doszło do zapalenia się komory silnika w prototypowym modelu Jelcza M121I #11. Autobus wykonywał powrotny kurs linii 30. Na wydobywający się dym szybko zareagował kierowca autobusu. Zatrzymał pojazd i nakazał go opuścić siedmiu pasażerom, którzy znajdowali się we wnętrzu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce akcji skierowano dwa zastępy straży pożarnej – relacjonuje kapitan Waldemar Sarlej, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Całe zdarzenie miało miejsce na alei Niepodległości. Zdjęcia i filmiki można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

MAN NL202 #30 na sprzedaż !

MAN NL202 #30 na sprzedaż !W związku z zakupem nowych Solarisów, nastał czas wycofywania starszych pojazdów. I tak na pierwszy ogień pod młotek idzie MAN NL202 #30...

Tomek94 udostępnia swoje fotografie !

Tomek94 udostępnia swoje fotografie !Tomek94 z Wałbrzycha jest kolejnym autorem, który wzbogacił serwis www.kmswidnica.pl o fotografie świdnickich autobusów miejskich. Dzięki nadesłanym zdjęciom, możemy po raz pierwszy zobaczyć znaczną część naszego miasta z nieco innej perspektywy, gdyż niektóre fotografie autor wykonał z dachów wieżowców, mieszczących się na Osiedlu Młodych. Bardzo dziękuję za możliwość publikacji nadesłanych zdjęć i życzę wszystkim miłego oglądania !
Wygenerowano w sekund: 0.05
1,489,072 unikalnych wizyt