Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Szeryf
Szeryf
9 dzień temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
Szeryf
Szeryf
9 dzień temu
#63 bez reklamy.
Szeryf
Szeryf
9 dzień temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
Szeryf
Szeryf
1 miesiąc temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
2 miesiąc temu
Dziś już działała.

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Krótka kariera linii nr 9

Niespełna dwa miesiące po uruchomieniu, dzisiaj likwidacji ulega linia miejska nr 9. Zapewne wielu mieszkańców nawet nie wiedziało o jej istnieniu, gdyż z racji jej bezsensownego przebiegu i zaledwie trzech kursów na dobę w dni robocze, okazała się kompletnie nierentowna. W galerii zdjęć można zobaczyć dwa pamiątkowe już zdjęcia obsługi tej linii, przez pojazd #41.

Linie 30, 50 i 60 pojadą inaczej !

Od 01.09.2014r. po raz kolejny zostanie zmieniony częściowy przebieg trasy linii nr 30, 50 i 60. Wszystkie zmiany są spowodowane kolejnym etapem remontu ul. Bystrzyckiej. Szczegółową mapkę objazdu można zobaczyć TUTAJ.

Trzy pojazdy marki MAN NL202 sprzedane !

21.08.2014r. zajezdnię przy ul. Inżynierskiej, bezpowrotnie opuściły trzy pojazdy marki MAN NL202, o numerach taborowych #15, #17 i #30. Nowym nabywcą wymienionych pojazdów jest firma "Usługi Transportowe Paweł Tkaczyk" z miejscowości Bobrowniki. Ciekawe, czy autobusy zostaną rozłożone na części, czy firma Pana Tkaczyka sprzeda je w całości, np. gdzieś na wschód.

Koniec służby Jelcza M121I #11

Dnia 29.07.2014, w asyście pogotowia technicznego, bezpowrotnie z zajezdni MPK wyjechał prototyp serii Mastero, czyli autobus marki Jelcz M121I, o numerze taborowym #11. Autobus ten woził świdniczan przez okrągłe 10 lat. Był to również pierwszy nowo zakupiony pojazd przez nowo powstałą wtedy spółkę. Tak szybka jego kasacja była poprzedzona pożarem z dnia 28.04.2014r. , który strawił w sposób doszczętny elementy elektroniki w takim stopniu, że jego remont okazał się nieopłacalny. Przedstawiam dzisiaj małą seryjkę ostatnich zdjęć tego jakże, przez wielu uważanych, świetnego pojazdu.

Zmiany w kursowaniu linii 10, 50, 52 i 60 - aktualizacja

Sierpień jest miesiącem wielu remontów w mieście, a co za tym idzie, kilka linii autobusowych zmieni swój przebieg. I tak zmiany wyglądają następująco...

S-673 na unikalnej fotografii !

Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia bardzo wartościowe zdjęcie pojazdu marki Autosan H9-35, o numerze taborowym #S-673. Świdnica łącznie posiadała 62 egzemplarze tej serii, z czego w naszej galerii można zobaczyć zdjęcia jedynie dwóch z nich (S-673 i S-679). Wszystkie kursowały w latach 70-tych i 80-tych. Bardzo dziękuję serwisowi Świdnica - Moje miasto za możliwość publikacji tego klasyka. Przy okazji wszystkie metryczki świdnickich Autosanów H9-35 zostały uzupełnione. Można w nich zobaczyć m.in. jakie były ich losy, oraz gdzie zostały dalej sprzedane. Tak więc zapraszam do lektury.

Wakacyjny rozkład jazdy i nowa linia miejska nr 9 !

W związku z zakończeniem roku szkolnego, począwszy od 30 czerwca (poniedziałek), obowiązywać będzie letni rozkład jazdy autobusów świdnickiego MPK. Od poniedziałku będzie również funkcjonować nowa linia miejska nr 9. Autobusy będą kursować na trasie: pl. Św. Małgorzaty > Muzealna > pl. Grunwaldzki > pl. Drzymały (z powrotem Westerplatte/Śląska, pl. Wolności-Równa)> Westerplatte/Bystrzycka> Towarowa.

Archiwalne zdjęcia od portalu Świdnica Moje Miasto !

Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia kolejne dwa archiwalne zdjęcia, przedstawiające początki komunikacji miejskiej w Świdnicy. Fotografie zostały wykonane w okolicach 1960 roku, gdzie jedynymi pojazdami miejskimi były wówczas autobusy marki San H01. Autorem zdjęć jest Pan Władysław Orłowski, a fotografie pochodzą z archiwum rodzinnego Pani Agnieszki Orłowskiej-Raj. Bardzo dziękuję serwisowi Świdnica - Moje miasto za możliwość publikacji tych wartościowych dla nas fotografii.

Wielka wyprzedaż w MPK Świdnica - kolejna aktualizacja

MPK Świdnica oferuje aż 5 autobusów do sprzedaży. Oprócz wiekowych już pojazdów marki MAN w odstawkę poszły również dwa unikatowe w skali kraju, autobusy NEOPLAN K4010td, co jest wielkim zaskoczeniem. Poniżej specyfikacja pojazdów do kupienia :

Wszystkie Solarisy już gotowe !

Dzisiaj na świdnickim Rynku odbyła się uroczysta prezentacja kolejnych autobusów marki Solaris. Tym razem przedstawiono dwa znane już mieszkańcom modele Urbino 12, oraz dwa krótsze pojazdy z rodziny Urbino 8,9LE. Tym samym na ulicach naszego miasta można już śmiało podróżować wszystkimi ośmioma autobusami, zakupionymi dzięki wsparciu z RPO.

III kampania reklamy PWSZ

Od połowy tego tygodnia można spotkać na ulicach naszego miasta autobus marki Irisbus Crossway #40, w nowej szacie reklamy wałbrzyskiego PWSZ-tu. Jest to już trzecia odsłona tej uczelni. Szczerze powiedziawszy, to liczyłem na coś innego, a tak to w dalszym ciągu miano najbrzydziej oklejonego Irisbusa w Świdnicy przypada na pojazd #40.
Czas generowania: 0.48 sekund
1,556,263 unikalnych wizyt