Nawigacja

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Jeder
21 lipca 2018
I tak jest lepiej niż było, mógłby mi ktoś powiedzieć czy takie zapowiedzi też są w innych autobusach, czy tylko w nowych solarkach? Nie było mnie w Świdnicy z dwa tygodnie, a teraz też jakoś czasu ni

Szeryf
11 lipca 2018
Nie tylko moja. Kilka osób o to zabiegało. Jest już o wiele lepiej, chociaż parę drobnych spraw trzeba jeszcze poprawić Wink

Jeder
05 lipca 2018
Szeryfie, czy to twoja "sprawka", że zapowiedzi w nowych Solarisach się poprawnie odtwarzają?

Jeder
21 czerwca 2018
https://www.facebo
ok.com/MPKSwidnica
/posts/15544808746
63402 kolejne zdjęcia naszych Solarisów z fabryki

Szeryf
27 maja 2018
Nic z tego. Solaris ma takie plecy, że najwcześniej dojadą do nas w drugiej połowie czerwca.

I wyjechały !

I wyjechały !W dniu dzisiejszym o godz. 13.00, na pętli przy ulicy Emilii Plater, odbyła się uroczysta prezentacja nowo zakupionych autobusów marki Solaris Urbino 12. Po uroczystym przemówieniu i poświęceniu nowych pojazdów, dwa z nich (#51 i #52) wyjechały na swoje pierwsze kursy.

Już są !!!

Już są !!!Dzisiaj nad ranem dotarła do Świdnicy pierwsza partia wygranych w drodze przetargu, autobusów marki Solaris Urbino 12. Wszystkie pojazdy posiadają silnik Cummins ISB 6.7 250, oraz skrzynie biegów Voith Diwa 5. Zakres numeracji, jakie pojazdy otrzymają to numery z przedziału #51-#54. W regularnej obsłudze miejskiej pojawią się w połowie marca.

Tabor MPK Świdnica - stan aktualny

Tabor MPK Świdnica - stan aktualnyZ racji, że na dniach spodziewamy się dostawy nowych Solarisów, postanowiłem w najbliższych dniach przedstawić aktualny stan taboru naszego miejskiego przewoźnika.

Nowe Solarisy już prawie gotowe!

Nowe Solarisy już prawie gotowe!Więcej szczegółów i reszta zdjęć TUTAJ. Schemat malowania czarnych listw i nowego górnego paska powstał na życzenie głównego administratora serwisu - Szeryfa.

Nowe zdjęcie od portalu Świdnica moje miasto !

Nowe zdjęcie od portalu Świdnica moje miasto !Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia kolejne, archiwalne już zdjęcie przedstawiające początki komunikacji miejskiej w Świdnicy. Fotografia została wykonana w okolicach 1963 roku, gdzie jedynymi pojazdami miejskimi były wówczas autobusy marki San H01. Autorem zdjęcia jest Pan Władysław Orłowski, a sama fotografia pochodzi z archiwum rodzinnego Pani Agnieszki Orłowskiej-Raj. Bardzo dziękuję serwisowi Świdnica - Moje miasto za udostępnienie tej bardzo wartościowej fotografii.

Sancity bez reklamy !

Sancity bez reklamy !Swojej dwustronnej reklamy pozbył się Autosan M09LE #44. Obecnie jest to jedyne, nieoklejone Sancity w mieście.

Kamil Rakowski udostępnia swoje fotografie !

Kamil Rakowski udostępnia swoje fotografie !Kamil Rakowski z Wałbrzycha jest kolejnym autorem, który wzbogacił serwis www.kmswidnica.pl o fotografie świdnickich autobusów miejskich. Autor udostępnił również zdjęcia pojazdów wycofanych z MPK Świdnica, ale świadczących dalej przewozy u nowego właściciela, jakim był MZUK Wałbrzych. Bardzo dziękuję za możliwość publikacji nadesłanych fotografii i życzę wszystkim miłego oglądania !

MAN EL283 #50 gotowy do wyjazdu na miasto !

MAN EL283 #50 gotowy do wyjazdu na miasto !Pierwszy na Dolnym Śląsku MAN EL283, o numerze taborowym #50, jest już gotowy do wyjazdu na miasto. Komfort podróży będzie można ocenić od dnia 01.11.2013r.

Powierzchni reklam na świdnickich autobusach coraz mniej

Powierzchni reklam na świdnickich autobusach coraz mniejCoraz więcej świdnickich autobusów można spotkać w miejskich barwach. Jak widać trend reklamy na pojazdach komunikacji miejskiej się już przejadł. Autobusy są coraz skromniej oklejane, czemu może dowodzić pojazd #26. Z kolei jeszcze skromniej oklejono wczoraj pojazdy: #24, #25, #47 i #48, zajmując jedynie ich tylną część.

Lion's City T już w Świdnicy !

Lion's City T już w Świdnicy !Pierwszy na Dolnym Śląsku MAN EL283 Lion's City T, wyprodukowany w 2006 roku, został dzisiaj dostarczony do MPK Świdnica. Pojazd pochodzi ze Skandynawii i otrzyma numer taborowy #50. Na ulice miasta wyjedzie na początku listopada.

"Bajka" już nie będzie straszyć świdniczan

"Bajka" już nie będzie straszyć świdniczanNiegdyś jeden z najprzyjemniej oklejonych, a przez ostatni rok najbardziej oszpecony, Irisbus Crossway 12LE #34 w końcu doczekał się zakończenia kampanii reklamowej sali zabaw dla dzieci "Bajka". Reklamy, po chyba rekordowo szybkim czasie, pozbył się również Jelcz M101I #39.
Wygenerowano w sekund: 0.06
1,489,118 unikalnych wizyt